HOROLEZCI-NJ.CZ | HOROLEZECKÝ ODDÍL NOVÝ JIČÍN,o.s.|Školení záchrana 2009

Školení záchrana 2009

Horolezci.cz » Aktuality
Autor: Richard Směja | 24. srpna 2009

Krátké shrnutí.

Během tohoto víkendu se uskutečnila dlouho plánovaná akce našeho HO  Záchrana a zdravověda na Malém Rabštejně, kterého se bohužel zúčastnilo málo našich členů avšak na druhé straně za silné podpory členů HO Kailas, což bylo ku prospěchu akce.

Celou akci zabezpečoval a přípravu měl na svých bedrech Tomáš Berousek ,  kterému vydatně pomáhal také místní „skoro-majitel“ skal Aleš H, který nešetřil příhodami z doby, kdy to chodilo ještě jinak…..

Jak jsem již zmínil tak se na akci dostavili členové HO Kailas, jedoucí po vlastní ose na kolech. Vyjeli v pátek a dojeli v sobotu. Nezabloudili, ale po cestě náhodou našli velice útulnou hospůdku s příjemnou atmosférou, pozornou obsluhou a osobitým stylem. Protože znám některé velice dobře, tak se této náhodě vůbec nedivím a jsem rád, že dorazili aspoň v tu sobotu.

Tomáš s Alešem celou akci dobře připravili a tak jsme mohli začít s teorií uzlů a poté se přesunout ke skalám na praktický výcvik. První bylo lezení s pádem, který měl jistící zachytit s prokluzem. Následovalo prusíkování, přestoupení na druhé lano a slanění. Je dobré si to zkusit, protože je to docela makačka.

Následovala záchrana spolulezce po pádu, kterou měl na starost Herbert a jako zdatný figurant se osvědčil Aleš Lowak. Tato část byla velice poučná a zbývá jen doufat, že ji budeme vždy pouze nacvičovat.

Jako poslední jsme nacvičovali lezení a zakládání vlastního jištění, kterého se ujal Aleš H. To, však bylo bohužel vše, protože jak je již v poslední době tradicí, tak nás opět vyhnal déšť a s lezením byl konec.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat hlavně těm, kteří pro nás akci připravili a také těm, kteří se nakonec zúčastnili.

 

Přidat komentář

Příkazy Textile